Realizacja: kopalnia soli

Jedyny w swoim rodzaju projekt – multimedialna, podziemna instalacja w Kopalni Soli w Wieliczce. Dwie komory Lill Górna i Kazanów wyposażono w multimedialne projekcje i interaktywne stanowiska.

W komorze Lill Górna przygotowano kino 5D dla 40 osób. Dodatkowe wymiary wytwarza generator wstrząsów, generator wiatru i zapachu. Widzowie siedzą na podświetlanych fotelach w kształcie kryształów soli, które podkreślają widowisko. W tej samej komorze umieszczono multimedialny kryształ podświetlany obwodami RGB LED. Nad nim przygotowaliśmy mapping nad kryształem, korzystający z technologii edgeblending, tak aby połączyć obraz z 4 projektorów w jeden.

Technologia warpingu dopasowuje obraz do nierówności powierzchni. W komorze znajduje się także 21 stanowisk multimedialnych umożliwiających dotykową interakcję z obrazem.

W drugiej z komór – Kazanów przygotowaliśmy wideo-projekcję o powierzchni 200 m2 korzystającą z technologii mappingu. Aby prawidłowo wyświetlić multimedialną prezentację wykorzystaliśmy technologię edgeblending. W obu komorach przygotowaliśmy także systemy nagłośnieniowe i zintegrowanego sterowania.